1979 yılında kurulmuş olan GRS, ağır vasıtaların otomotiv yedek parça üretiminde öncü konumda olup ana üretim konusu havalı fren kompresörleridir.

2001 yılında almış olduğu ISO 9001 sertifikasıyla bu belgeye sahip ilk Türk firması olma unvanını halen korumaktadır.

AQA (American Quality Assessors) tarafından da kanıtlandığı üzere üretimin ilk aşamasından teknik desteğe kadar GRS için önemli olan kalitedir.

GRS’nin çalışma prensibi; her yönetim kurulu üyesinin şirket içinde aldığı bölüm sorumluluğu, müşteri talep ve siparişinden, nihai ürüne kadar geçen çalışmaların, yapıyı hantallaşmaktan kurtaran ve daha verimli olmasını sağlayan bir işlevselliği de beraberinde getirir.

Müşteri talep ve isteklerinin ön planda tutulduğu yönetim anlayışında, müşteriden gelen sipariş ya da talebin, ISO 9001 işleyişi gereği satış pazarlama, üretim planlama, satın alma, kalite kontrol departmanları sorumlularınca sözleşmenin gözden geçirilmesi toplantısı ile uygunluğuna karar verilir. Üretim planlama departmanında başlayan süreç, satın alma departmanının onaylı tedarikçi listesindeki tedarikçi grubundan malzeme ve hammadde teminini tamamlayıp kalite kontrol departmanınca gerekli uygunluk test raporlarının verilmesi ile devam eder. Üretim hattına giren her bir parçanın, her işlem aşamasında kalite kontrol görev başındadır.

AR-GE ve tasarım departmanı ile üretimin her aşamasında ihtiyaç duyabileceği teknik destek için dirsek temasında olan kalite kontrol departmanı aynı zamanda toplam kalite bilincinin de oluşması için görev yapar.

Yönetim Kurulunun, altı aylık periyodlarla ve departman yöneticilerinin katılımı ile gerçekleştirdiği yönetimin gözden geçirilmesi toplantıları şirketin yeni yönelimlerini de belirleyen doneleri çıkartır ve buna uygun yapılaşma revizyonları gerçekleştirilir. Müşteri odaklı çalışan GRS Otomotiv, müşteri memnuniyeti için, gerek termin süresine riayet, gerekse de kalite düzeyinin öneminin bilinciyle oluşturduğu organizasyonu, sürekli geliştirme çabasındadır.

GRS, üretimine 5.000 m² kapalı, 3.000 m² açık alanda devam etmekte olup nitelikli personeliyle Türkiye’de kendi alanında zirvededir. Üretim kalitesinin devamlı olarak ayni düzeyde tutulması ve daha ileri seviyelere ulaşması için, çalışan personel devamlı olarak periyodik eğitime tabi tutulur.

GRS Otomotiv, ağır ticari araçlar için, havalı fren kompresörleri ve motor yedek parçaları üreten sektörünün öncü kuruluşlarındandır.

Ürün gamını sürekli arttırarak ve geliştirerek sektöründeki yerini önemli ölçüde büyüten GRS Otomotiv, CUMMINS motorları için ürettiği havalı fren kompresörleri ile Türkiye’de BMC firması ile; MERCEDES motorları için ürettiği havalı fren kompresörleri, motor yağ karterleri, yağ pompaları, motor krank kasnakları ile Dünya’da MERCEDES firması ile; PERKINS motorları için ürettiği havalı fren kompresörleri, motor yağ karterleri ile PERKINS firması ile uzun yıllardır işbirliği içindedir.

Türkiye ve Dünya pazarında aftermarketlere, CATERPILLAR, MERCEDES, RENAULT, VOLVO, DAF, SCANIA, FORD, DODGE araçları için havalı fren kompresörleri üretmektedir.

GRS, havalı fren kompresörleri üretimindeki başarısını, yurtiçi ve yurtdışında BMC, MERCEDES BENZ, CUMMINS, CHRYSLER, DODGE, FORD, VOLVO, DAF, SCANIA, RENAULT, PERKINS, IVECO, ISUZU, CATERPILLAR, DEUTZ, IKARUS gibi markalar için yaptığı üretimlerle de kanıtlamıştır.

Ayrıca GRS Otomotiv, kendi logosuyla yeni modeller üretmek için çalışmalarını büyük bir titizlikle sürdürmektedir.

İletişim
Whatsapp