GÜRES KILIÇ / Yönetim Kurulu Başkanı


Güres Kılıç 1 Ocak 1972´de Elazığ Türkiye´de doğdu. Eğitim hayatına 1977 yılında 27 Mayıs İlkokulunda başladı. 3. sınıfa geldiğinde ailesiyle birlikte istanbul´a taşındı ve eğitim hayatına Deniz-İş İlkokulunda devam etti. Daha sonra  Kazım İşmen Lisesine başlayarak, lise eğitimini orada bitirdi.

Liseden sonra eğitimine Anadolu Üniversitesinde devam ederek, İşletme lisans diplomasını aldı. Eğitimi devam ettiği sürece Güralsan Otomotiv´de, babasıyla birlikte çalışmaya başladı. Çalıştığı süre boyunca CNC makinaları, torna tezgahları, alüminyum ve çelik işleme teknikleri hakkında çekirdekten yetişti.

Üretim sürecini öğrendikten sonra, satış ve pazarlama faaliyetlerini sürdürmek için Türkiye´yi il il dolaştı. Pazarlama faaliyetleri amacıyla 50´den fazla ülkeyi dolaştı ve 20´den fazla fuara kişisel olarak katıldı.

Güralsan Otomotiv ISO 9001, ISO TS 16949 kalite sertifikalarına almaya, hızlı yükselişiyle birlikte hak kazandı.

Güres Kılıç 2009´da Güres Kılıç otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş.´yi kurdu, ayrıca Güres Kılıç İnşaat, turiz ve gıda sektörlerinde hizmet veren GRS Grup´un da sahibidir.

Güres Kılıç üretim ve ticaret operasyonlarına İstanbul´da devam etmektedir, ayrıca memleketi Elazığ´da yeni bir üretim tesisi kurulması inşaatına başlamıştır.

Güres Kılıç ailesiyle birlikte İstanbul´da ikamet etmekte ve GRS Grup yönetim kurulu başkanlığı görevini sürdürmektedir.

İletişim
Whatsapp